Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego
AKTUALNOŚCI
Odprawa kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP
15.03.2018
15 marca 2016 r. żołnierze Batalionu Reprezentacyjnego WP zabezpieczyli uroczystość powitania Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Centrum Konferencyjnym MON.

Wizyta głowy państwa oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka w Centrum Konferencyjnym MON związana była z doroczną odprawą rozliczeniowo-koordynacyjną kierowniczej kadry Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP.

 - Bezpieczeństwo jest z całą pewnością sferą, która powinna nas łączyć. Musi być tym punktem, w którym jednoczą się wysiłki i tym punktem, w którym osiągany jest konsensus - podkreślał Prezydent Andrzej Duda. 
Prezydent podkreślił, że tegoroczna odprawa jest szczególna, bo odbywa się w roku, kiedy Polska obchodzi 100-lecie  niepodległości. -  To okazja do refleksji, to okazja do postawienia pytania: co w sprawach bezpieczeństwa jeszcze powinniśmy zrobić, aby zabezpieczyć obecne i przyszłe pokolenia obywateli. Aby zabezpieczyć tak – byśmy w imię wolnej, niepodległej Polski nigdy już nie musieli podejmować heroicznej walki czy też siłą przywracać niepodległość – powiedział.
W uroczystości powitania głowy państwa wzięła udział 2 Kompania Reprezentacyjna WP pod dowództwem kpt. Jacka Goryszewskiego oraz Orkiestra Reprezentacyjna WP pod batutą mjr. Macieja Skrzypczaka.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych